CHINAPLAS 2019

Chinaplas 2019 uzavrel svoj štvordenný beh v Kantone 24. mája. Každoročná výstava, ktorá sa konala tento rok na čínskom veľtrhu Import & Export v Pazhou v južnej Číne, prilákala 3 622 vystavovateľov a 163 314 profesionálnych návštevníkov z celého sveta. Viac ako štvrtina účastníkov (42 005) boli zahraniční návštevníci z viac ako 150 krajín a regiónov. Medzi 15 najvýznamnejších krajín, pokiaľ ide o návštevníkov, patrila Brazília, India, Indonézia, Irán, Japonsko, Južná Kórea, Malajzia, Pakistan, Filipíny, Rusko, Singapur, Thajsko, Turecko, Vietnam a Spojené štáty americké.

Chinaplas je známy ako veľtrh na 1. mieste v Ázií a na 2. mieste vo svete po veľtrhu K v oblasti plastov a gumy. 

V súčasnosti sa svetový hospodársky rast vrátane medzinárodného obchodu spomaľuje. Eskalácia čínsko-amerického obchodného sporu spojená so zhoršením obchodných podmienok vážne ovplyvnila globálne dodávateľské reťazce. Čínske a zahraničné spoločnosti preto dôsledne investujú do zvýšenej opatrnosti. Táto kombinácia komplikovaných vnútorných a vonkajších faktorov, ktoré sa v Číne mnoho rokov nevyskytovali, slúži na potlačenie hospodárskeho rastu

 

Výstavné haly vyžarovali auru inovácie. Vystavovatelia vykonali viac ako 180 globálnych alebo ázijských uvedení na trh horúcich nových technológií v odvetviach ako elektrotechnický a elektronický priemysel, automobilový priemysel, obalové materiály, stavebné materiály, zdravotníctvo, šport a voľný čas. V oblasti strojárskeho veľtrhu prezentovali digitálne inteligentné výrobné riešenia implementáciu rôznych inteligentných výrobných možností, zatiaľ čo vystavovatelia predstavili veľké množstvo vysokovýkonného a precízne vyspelého vybavenia a množstvo vyspelých procesov formovania.

 

Ekológické riešenia:

Na výstave bol zrejmý nezastaviteľný trend obehovej ekonomiky, keďže sa nachádzalo množstvo vysoko výkonných, ekologických a recyklovateľných riešení. Tematické zóny, ktoré sa zameriavali na obehové hospodárstvo - konkrétne „Zóna recyklovaných plastov“, „Zóna recyklačnej technológie“ a „Zóna bioplastov“ - sa medzi návštevníkmi ukázali ako veľmi obľúbené.

 

Chinaplas 2020

Následujúci veľtrh sa bude konať budúcu jar v Shangai znova, v Národnom výstavnom a konferenčnom centre (NECC), v Hongqiao, Šanghaj, PR Čína, od 21. do 24. apríla 2020.

 

Ďakujeme Shini Plastics Technologies za bohatý program spojený s výstavou

5.jpg
4.jpg
3.jpg

 Ing. Mgr. Tomáš Matúška ( CEO/Sales – technical manager - A.M. spol. s.r.o. SK), 

Mia Lin ( Regional sales manager

Shini Plastics Technologies, INC.)

Ing. Jozef Bajan 

(Sales – technical manager

A.M. spol. s.r.o. SK)