PROJEKTY

Projekt Monarflex Štúrovo
Sušiaca zostava Vismec DP1200/3000, centrálna doprava, denné silo.

Požiadavka od zákazníka bola na sušiacu zostavu a denné silo na určité množstvo požadovaného materiálu s centrálnou podtlakovou dopravou.

Projekt zahŕňal centrálnu dopravu, ktorú sme sami navrhli. Obsahovala riadenie naprogramovaným PLC riadením IDEC so všetkými potrebnými funkciami, 7,5kW vývevou Goorui, centrálnym filtrom Vismec DR4 vybaveným čistením filtra implóziou, cyklónovým predfiltrom Solberg znižujúcim frekvenciu čistenia vložky hlavného filtra a záložnou vývevou s jednoduchým klopným obvodom pre prípad poruchy hlavnej pumpy.

Sušiaca zostava sa skladala z agregátu suchého vzduchu Vismec DP1200 a výhrevného nerezového sila s objemom 3000l. Agregát DP1200 je vybavený 42kW vyhrievacím telesom, plne regulovanými výkonmi blowerov, prietokom suchého vzduchu až 1200m3 a reálnym meračom rosného bodu. Sušiareň je pripravená vyhrievať materiál až do 140°C.

Denné silo sme navrhli modulárne interiérové silo s objemom 6m3 s odvrecovacou násypkou na plnenie denného sila.

Samotnú realizáciu projektu u zákazníka sme zvládli v rozsahu troch dní. Po zaškolení obsluhy a podrobného vysvetlenia princípu projektu, sme zariadenia odovzdali do užívania.

Zákazník bol nadmieru spokojný s projektom aj s rozsahom školenia.